Blog Damiana Maciąga
Blog > Komentarze do wpisu
Parking zamiast boiska?!

Wczoraj na spotkaniu z mieszkańcami Oboziska dotarły do mnie niepokojące wieści. Mianowicie w tej dzielnicy trwa budowa tzw. "Pałacu Sprawiedliwości". Pod siedzibę sądów zabrana została duża część terenów zielonych w parku im. Malczewskiego. Już wcześniej mieszkańcy sprzeciwiali się tej inwestycji. A teraz, jak przekazali mi wczoraj mieszkańcy, planowane jest zamienienie jedynego boiska w tym parku na parking dla sądu! O szczegóły zapytałem już prezydenta, wysyłając stosowną interpelację. Treść poniżej. 

Radom, dnia 16.04.2013

Damian Maciąg

Radny Miasta Radomia

INTERPELACJA nr 09/2013

dotyczy parkingu dla sądu w dzielnicy Obozisko

1.       Interpelację kieruję do:

Prezydenta Miasta Radomia, p. Andrzeja Kosztowniaka

2.       Przedstawienie stanu faktycznego będącego przedmiotem interpelacji:

Przy ul. Warszawskiej budowany jest Pałac Sprawiedliwości, w którym znajdzie się Sąd Rejonowy oraz wydziały karne Sądu Okręgowego. Pod przyszłą siedzibę sądu została zabrana duża część terenów zielonych w Parku im. Malczewskiego. Mieszkańcy głośno sprzeciwiali się tej inwestycji. Obecnie pojawiły się niepokojące sygnały, jakoby jedyne boisko, które pozostałe w parku, położone w niecce,  jest zagrożone. Podobno, jak powiadomili mnie mieszkańcy dzielnicy, trwają rozmowy nad przebudową boiska na parking przeznaczony głównie dla petentów sądów.  

3.       Pytania i wnioski:

1. Czy trwają rozmowy nad zmianą przeznaczenia boiska?

2. Czy planowana jest przebudowa boiska na parking?

3. Czy zaplanowana liczba miejsc parkingowych, przewidziana w projekcie sądu, jest niewystarczająca do jego obsługi?

Gdy tylko dostanę odpowiedź, niezwłocznie o tym poinformuję. 

 

Ponadto rozmawialiśmy także na temat budżetu obywatelskiego. Główną uwagą jest skromny jego rozmiar. 500 tys. złotych nie jest w stanie zaspokoić potrzeb jednej dzielnicy, a co dopiero całego okręgu. A dla przykładu, takie osiedle jak Obozisko jest w jednym okręgu z: Michałowem, Józefowem, Akademickim, Brzustówką, Gołebiowem II, zachodnią częścią XV-lecia, Wincentowem, Firlejem, Wólką Klwatecką, Wielogórą, Hutą Józefowską, Mleczną, Krzewieniem, Młynkiem Janiszewskim, Kapturem, Koniówką, częścią Zamłynia i Wacynem. Trochę dużo, prawda? Gdy w ten sposób spojrzy się na na te 500 tys. zł, wydaję sie kwotą zdecydowanie za małą...

wtorek, 16 kwietnia 2013, damian.maciag

Polecane wpisy