Blog Damiana Maciąga
Blog > Komentarze do wpisu
Elektroniczna rejestracja głosowania w Radzie Miejskiej

Szanowni Czytelnicy,

pozwolę sobie zabrać głos, po bardzo długiej nieobecności na blogu, bo wreszcie ruszyło coś w tym temacie, o którym wielokrotnie wspominałem, gdy byłem radnym Rady Miejskiej w Radomiu. Rada Miejska przymierza się do wprowadzenia elektronicznego liczenia głosów w czasie sesji Rady Miejskiej. I bardzo dobrze, szkoda, że tak późno. Pamiętam, że wielokrotnie spotykałem się z opinią, że to niepotrzebne, kosztowne i w ogóle "po co?". Wielokrotne powtórzenia liczenia ręcznego, bo mylić się to rzecz ludzka. Brak możliwości śledzenia podejmowanych decyzji przez radnych. Brak pełnej jawności i przejrzystości. Wkrótce to wszystko może się zmienić. Mam nadzieję, że system zostanie wkrótce wprowadzony. I nie tylko w czasie sesji plenarnych, ale również w czasie posiedzeń komisji. 

Bardzo cieszy mnie stanowisko Przewodniczącego Dariusza Wójcika, który w poprzedniej kadencji prezentował całkowicie odmienne stanowisko. 

Więcej o systemie informuje Echo Dnia: http://www.echodnia.eu/radomskie/wiadomosci/radom/art/9330825,nowosc-na-sesji-rady-miejskiej-w-radomiu-radni-dostali-piloty-do-glosowania,id,t.html

wtorek, 26 stycznia 2016, damian.maciag

Polecane wpisy